A Balaton, mint élettér II.2 alprojekt keretein belül 2020. június 24-én megjelent a Sustainability Q2-es nemzetközi folyóiratban a „Customer Involvement in Sustainable Tourism Planning at Lake Balaton, Hungary—Analysis of the Consumer Preferences of the Active Cycling Tourists” című tanulmány, amelynek szerzői Lőrincz Katalin, Banász Zsuzsanna és Csapó János.

A tanulmány a balatoni kerékpáros turizmus vizsgálja nemzetközileg is korszerű primer kutatási módszerek segítségével. A kerékpáros túrahálózat kialakítását megalapozó keresleti felmérés kerékpárosok és aktív életformát folytató fogyasztók körében végzett online kérdőíves felmérésre, a fókuszcsoportos beszélgetésekre valamint strukturált interjúkra támaszkodik. A kvalitatív módszerek segítségével kifejezetten a kerékpározásban, a kerékpáros turizmusban proaktív személyek (projektvezető, döntéshozó, kerékpáros turizmusban érintett vállalkozások, túravezetők, erdészetek képviselői, közlekedési vállalatok munkatársai, kerékpáros egyesületek, szakemberek, egyéb érdekcsoportok képviselői) véleményét mutatjuk be.

A tanulmányt az alábbi linkeken tekinthető meg: https://www.mdpi.com/2071-1050/12/12/5174