A Balaton, mint élettér II.2 alprojekt keretein belül 2019. decemberében megjelent „A Balaton térség imázsa a helyi lakosság szemszögéből: a fiatal népesség véleménye” című tanulmány, aminek szerzői Banász Zsuzsanna, Lang Letícia Anikó és Lőrincz Katalin. A kutatás célja a Balaton térség imázsának feltérképezése, elsősorban a helyi lakosság, azon belül pedig a fiatal népesség körében.

Az eredmények alapján elmondható, hogy a Balaton térséghez kötődő emberek tipikusan Balatonfüredet, majd Tihanyt és Siófokot tartják a legvonzóbb településeknek. A balatoni települések imázsa kapcsán a helyi lakosság és második otthonnal rendelkező válaszadók elsősorban a település adottságaira asszociálnak leggyakrabban, ezt követik a balatoni nyári élmények. A kötődést, büszkeséget illetően – települési szinten – a hely természeti vagy kulturális adottságaira büszkék a legtöbben; míg a Balaton térségben a régió természeti adottságait említették.

A tanulmány az alábbi linken megtekinthető, letölthető: http://www.moderngeografia.eu/?p=6876