Az EFOP-3.6.2-16-2017-00017 – Fenntartható, intelligens és befogadó regionális és városi modellek projekt keretében a PTE TTK FFI Turizmus Tanszéke három alprojektben folytat aktív kutatómunkát, melyek röviden összefoglalva a helyi termékek és azok védjegyrendszereivel, örökségmenedzsmenttel és turisztikai célú intézményrendszerek működésének feltárásával foglalkoznak. Mindhárom kutatócsoport vizsgálati területe a Dél-Dunántúli Turisztikai Régió, céljuk pedig, hogy nemzetközi összevetésben definiálják az általuk vizsgált kérdéseket. A külföldi „jó gyakorlatok” megismerése céljából 12 fős delegációval látogattak el a projekt munkatársai 2019. április 1-5. között az ausztriai Grazba és a szlovákiai Nyitrára.
A pécsi kutatók és ösztöndíjas PhD-hallgatók több előadáson is részt vehettek a grazi Karl-Franzens Egyetem és a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem oktatóinak/kutatóinak tolmácsolásában. A 2003-ban Európa Kulturális Fővárosa címet viselő Graz, kiváló a városmarketing gyakorlatában, melynek hátteréről a városmenedzsment számolt be a workshop programjába illesztett találkozó alkalmával.
Nyitrán, valamint az Oststeiermark Tourismus térségi TDM szervezeténél, a szervezetek turizmus desztináció menedzsment tevékenységével ismerkedett a pécsi különítmény. A szakértői beszámolók révén az osztrák és szlovák városi, valamint térségi szervezetek operatív és kommunikációs tevékenységét, valamint stratégiai tervezését is egyértelműsítették.