scrolltotop

PTE TTK ösztöndíj pályázatot hirdet külföldi kutatók részére

A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Turizmus Tanszéke ösztöndíj lehetőséget hirdet külföldi kutatók számára az EFOP-3.6.2-16-2017-00017 – “Fenntartható, intelligens és befogadó városi modellek” projekt keretében.

Szükséges információk itt olvashatók.

Együttműködés a Niccolò Cusano Egyetem és a Pannon Egyetem között

Nemzetközi és minőségi tudományos hálózat alakult a Niccolò Cusano Egyetem (Olaszország) és a Pannon Egyetem (Magyarország) között.

Bővebb információ itt található.

Országos Turizmus Konferencia 10. alkalommal

A járványügyi előírások betartása mellett bizakodva tekint a jövőbe a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajzi és Földtudományi Intézet Turizmus Tanszéke, akik 2020. október 2.-ra hirdetik meg a X. Országos Turizmus Konferenciát az MFT Turizmusföldrajzi Szakosztályának és az MTA Társadalomföldrajzi Tudományos Bizottsága Turizmusföldrajzi Albizottságának társszervezésében. A belföldi és nemzetközi idegenforgalmat egyaránt érintő kérdések megvitatását tudományos keretek között teszi lehetővé a rendezvény „Elérési utak a turizmusban” címmel. Helyszín: a Pécsi Püspökség, Püspöki Magtár Látogatóközpont.

Részletes információ itt olvasható.

Szakmai workshop Szlovéniában

Ezúttal kétnapos szakmai workshopra kínált lehetőséget az EFOP-3.6.2-16-2017-00017 számú projekt a PTE TTK FFI Turizmus Tanszék kutatói számára. A célállomás Maribor, Szlovénia, ahol a Maribori Egyetem képviseletében, Vladimir Drozg, egyetemi tanár fogadta a vendégeket és adott elő Maribor településszerkezeti változásairól. A rövid programba sikerült számos szakmai találkozót egyeztetni, ilyen volt a pécsi kutatócsoport egyes alprojektjei számára érdekes városi projektekről tartott előadás, melynek keretében a maribori önkormányzat egyik munkatársa, valamint projektmenedzsere számolt be a Naskov Hof felújításáról. Ezt követően a csapat személyesen is ellátogatott a Naskov Hof épületéhez Marko Brumen vezetésével. A városnézés után pedig Simona Pinterič-el, a turisztikai információs iroda munkatársával, menedzserével történt szakmai egyeztetés.

Nemzetközi workshopon a PTE TTK FFI Turizmus Tanszéke

Az EFOP-3.6.2-16-2017-00017 – Fenntartható, intelligens és befogadó regionális és városi modellek projekt keretében a PTE TTK FFI Turizmus Tanszéke három alprojektben folytat aktív kutatómunkát, melyek röviden összefoglalva a helyi termékek és azok védjegyrendszereivel, örökségmenedzsmenttel és turisztikai célú intézményrendszerek működésének feltárásával foglalkoznak. Mindhárom kutatócsoport vizsgálati területe a Dél-Dunántúli Turisztikai Régió, céljuk pedig, hogy nemzetközi összevetésben definiálják az általuk vizsgált kérdéseket. A külföldi „jó gyakorlatok” megismerése céljából 12 fős delegációval látogattak el a projekt munkatársai 2019. április 1-5. között az ausztriai Grazba és a szlovákiai Nyitrára.

A pécsi kutatók és ösztöndíjas PhD-hallgatók több előadáson is részt vehettek a grazi Karl-Franzens Egyetem és a nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem oktatóinak/kutatóinak tolmácsolásában. A 2003-ban Európa Kulturális Fővárosa címet viselő Graz, kiváló a városmarketing gyakorlatában, melynek hátteréről a városmenedzsment számolt be a workshop programjába illesztett találkozó alkalmával.

Nyitrán, valamint az Oststeiermark Tourismus térségi TDM szervezeténél, a szervezetek turizmus desztináció menedzsment tevékenységével ismerkedett a pécsi különítmény. A szakértői beszámolók révén az osztrák és szlovák városi, valamint térségi szervezetek operatív és kommunikációs tevékenységét, valamint stratégiai tervezését is egyértelműsítették.

Ösztöndíjas kutató a Pécsi Tudományegyetemen

Dr. Molnár Elisabeta Ilona, a Partiumi Keresztény Egyetem adjunktusa az EFOP-3.6.2-16-2017-00017 számú „Fenntartható, intelligens és befogadó városi modellek” projekt keretében nyert kutatói ösztöndíjat 2019 őszén. Az ösztöndíjas a PTE TTK FFI Turizmus Tanszék II.67-es alprojektjében folyó munkát erősítette, dr. Szabó Géza szakmai vezetésével. A partiumi és pécsi kutatók személyes találkozójára 2019. szeptember 23. és 2019. október 4. között került sor, mely során vendégkutatónk „Turizmus trendek” címmel tartott előadást a pécsi kollégák és PhD-hallgatók számára. A projekt által kínált ösztöndíjlehetőség elősegítette a két intézmény szakmai együttműködését, melynek célja a helyi termékek idegenforgalmi célú innovációjának, koordinációjának és védjegyrendszerének meghatározása.

Tanulmány a Papers in Regional Science folyóiratban

Online elérhető Szerb László, Raquel Ortega‐Argilés, Ács J. Zoltán és Komlósi Éva nevével fémjelzett tanulmány, mely a Papers in Regional Science folyóiratban jelent meg és ami azt hivatott bemutatni, hogy a Regionális Vállalkozási és Fejlesztési Indexet (REDI) a lokális vállalkozási felfedezési folyamatok (entrepreneurial discovery process – EDP) optimalizálására miként lehet oly módon alkalmazni, hogy az támogassa az intelligens szakosodási stratégiákat (S3).

Tanulmány a Vezetéstudomány különszámában

A Vezetéstudomány különszámában jelent meg a Szerb László, Komlósi Éva és Páger Balázs nevével fémjelzett az “Új technológiai cégek az Ipar 4.0 küszöbén – A magyar digitális vállalkozási ökoszisztéma szakértői értékelése” címet viselő tanulmány.

Tanulmányok a Marketing és Menedzsment folyóiratban

A Marketing és Menedzsment folyóirat különszámot közölt, melyben az innováció alapú regionális fejlesztés esélyeit gondolják végig lemaradó régiókban a PTE KTK RIERC kutatói nyolc tanulmányban.

Megjelent két tanulmány a Közgazdasági Szemlében

A Közgazdasági Szemle 2020. júniusi számában két tanulmány is megjelent a PTE KTK RIERC kutatóközpont szerzőinek tollából.Varga Attila „A tudástermelési függvénytől a a fejlesztéspolitikai hatáselemzésig című tanulmány a szerző Akadémiai Székfoglaló előadása alapján készült. Braun Erik, Kiss Tibor és Sebestyén Tamás pedig “A magyar járműipar kapcsolati szerkezetének vizsgálata. A német járműipartól való függőség alakulása” címmel közöltek tanulmányt.

<<<